• 18.092017

  RENEXPO® Poland 2017 – zbliża się siódma edycja największych w Polsce targów poświęconych OZE

  W dniach 25 - 27 października 2017 po raz siódmy odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland wraz z towarzyszącymi konferencjami. To doskonałe miejsce spotkań dla projektantów, planistów i instalatorów aktywnych na polu OZE i zainteresowanych najnowszymi energooszczędnymi rozwiązaniami w dziedzinie budownictwa i renowacji.

  Więcej
 • 10.082017

  Podsumowanie trendów rynku budowlanego i instalacyjno-grzewczego w II kwartale 2017 roku

  Po dobrym pierwszym kwartale 2017, także drugi kwartał 2017 był kontynuacją dobrego trendu w branży instalacyjno-grzewczej. Według ocen praktycznie wszystkich opinii, które do nas dotarły na temat rozwoju tego rynku, nastąpiły wzrosty rynku - zarówno ilościowe, jak także wartościowe czasami nawet na wysokim poziomie. Oceniane jak zwykle różnie w zależności od grupy produktowej, grupy odbiorców czy regionów Polski. 

  Więcej
 • 24.052017

  SPIUG partnerem merytorycznym XII Forum Nowej Gospodarki

  Po raz szósty na Śląsku, a dwunasty w ogóle, liderzy biznesu i administracji spotkają się w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie wytyczać najlepsze kierunki rozwoju gospodarczego dla Śląska i Małopolski na najbliższe lata. Głównym przedmiotem debat będzie ograniczanie niskiej emisji oraz próba znalezienia odpowiedzi na pytanie jak dzisiejszy problem zmienić w szansę dla gospodarki Śląska i Małopolski. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości budownictwa, warsztatów na temat zrównoważonego rozwoju miast, a także polsko-niemieckich spotkań przedsiębiorców oraz rodzinnego pikniku z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów. 

   

  Więcej
 • 08.052017

  Podsumowanie trendów rynku budowlanego i instalacyjno-grzewczego w I kwartale 2017 roku

  Po dobrym czwartym kwartale 2016 roku jak i całym roku 2016, także pierwszy kwartał 2017 był kontynuacją dobrego trendu w branży instalacyjno-grzewczej. Według ocen praktycznie wszystkich opinii, które do nas dotarły na temat rozwoju tego rynku, nastąpiły wzrosty zarówno ilościowe, jak także wartościowe. Ogólnie panował optymizm praktycznie u wszystkich respondentów. 

  Więcej
 • 13.032017

  Konkurs TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017.

  Polska Izba Ekologii oraz Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii zapraszają producentów kotłów do udziału w konkursie TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017.

   

   

  Więcej
 • 28.022017

  Podsumowanie trendów rynku budowlanego i instalacyjno-grzewczego w IV kwartale 2016 r i całym 2016 roku

  Potwierdziło się, że czwarty kwartał 2016 roku jak i cały rok 2016 w branży instalacyjno-grzewczej był generalnie dobry. Według ocen praktycznie wszystkich  opinii które do nas dotarły na temat rozwoju tego rynku, nastąpiły wzrosty czasami nawet wysokie, oceniane jak zwykle na różnym poziomie, ale panował ogólny optymizm. 

  Więcej