Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (w skrócie SPiUG) działa od 2005 roku. W skład grupy założycielskiej wchodzili przedstawiciele firm: DeDietrich, Immergas, Junkers, Vaillant i Viessmann. Obecnie Stowarzyszenie skupia czołowe firmy producenckie, które działają aktywnie na polskim rynku instalacyjno - grzewczym w zakresie nowoczesnych i ekologicznych technologii wytwarzania ciepła i ciepłej wody użytkowej.

SPIUG stawia sobie ambitne cele i plany działania na rzecz całej branży grzewczej, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń grzewczych i urządzeń do przygotowania ciepłej wody użytkowej. SPIUG nie chce z założenia działać przeciw komukolwiek na rynku grzewczym w Polsce. Założone cele trudno byłoby realizować bez udziału szerszej grupy, zainteresowanych osób i firm. Dlatego SPIUG zaprasza chętnie wszystkich chętnych do współpracy, co wcale nie oznacza od razu konieczności wejścia w struktury Stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie nie zakłada konkurowania swoja działalnością z innymi podobnymi organizacjami branżowymi, ani nie chce być organizacja masową. Naszym celem jest aktywne działanie "ponad podziałami" na rzecz rozwoju rynku branży grzewczej i współpraca z innymi podobnymi organizacjami w zakresie kształtowania otoczenia ryku instalacyjno - grzewczego w Polsce.